Gyorslinkek (karok, egységek)

Beosztás, elérhetőség

Tanársegéd - SZMSZI

Végzettségek

Szociálpolitikus, szociológus egyetemi oklevél (2001)

Szakképzettségek

OKJ vizsga: közösségfejlesztő oktató, kutató és tréner

(2003)

Nyelvtudás

Német középfok, angol alapfok,

Munkahelyek

2007: PTE IGYFK Szociális munka és Szociálpolitikai Intézet tanársegédje

2001 - 2006:  PTE Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszék - tudományos segédmunkatárs, egyetemi tanársegéd, terepkoordinátor.

Tudományos fokozat (a tudományág megjelölésével)

2002: ELTE Társadalomtudományi Kar Szociológiatudományi Doktori Iskola,

Szociálpolitika és szociális munka doktori program, doktori szigorlat (2005)

Tudományos / művészeti / akadémiai tagság

Tudományos/ szakmai közéleti tevékenység, nemzetközi kapcsolatok

2008 - ESZA Nonprofit KFT. TÁMOP pályázati értékelő

2004 - Valahol Európában Társadalompolitikai Társaság Közhasznú Alapítvány - alapító tag, ügyvezető

1995 - Közösségfejlesztők Egyesülete - tag, munkatárs, koordinátor

Ösztöndíjak, pályázatok

5.4.4-09/2- C - "TÉRSÉG - KÖZÖSSÉG - MINŐSÉG" - Szociális képzések fejlesztése, szakemberek képzése, továbbképzése és készségfejlesztése, valamint a helyi fejlesztési kapacitások megerősítése Szekszárdon c. projekt - szakmai vezető

Eddigi oktatói tevékenység (oktatott tárgyak, oktatásban töltött idő)

PTE IGYFK SZMSZI képzéseiben oktatott tárgyak:

A társadalom - és szociálpolitika elméleti alapjai

A társadalom- és szociálpolitika változásai

Mai magyar szociálpolitika

Összehasonlító szociálpolitika

Esélyegyenlőség

Tanulásmódszertan

Készségfejlesztés I.-II.

Szociális ellátórendszer

Eddigi kutatói tevékenység

2006: Szociális szolgáltatások kistérségi fejlesztése (Völgység, Tolna megye) - PTE IGYFK Szociális Munka és Szociálpolitikai Intézet

2005: Önkormányzati szociálpolitika: alapellátás aprófalvakban (Nagyszékely, Tolna megye) - PTE IGYFK Szociális Munka és Szociálpolitikai Intézet

2003 - 2004: OTKA T043201 és OKTK A/0215/2003 számú, Közösségi életesély-modellek, illetve Fenntartható leszakadás c. kutatás

2002: PTE Szociálpolitikai tanszék kutatása „Szigetvár kistérség 3 éves szociális felzárkóztató program"

1999: Kaposvár - "Az SFOR erők és Kaposvár" kulturális egymásra hatások kutatása Teleki László Alapítvány - Közép- Európai Intézet

Eddigi szakmai gyakorlat és teljesítmény

2008: A 33 leghátrányosabb helyzetű kistérség komplex fejlesztési terveinek elkészítéséhez kapcsolódó módszertani segédlet kidolgozása. A Pannon Fejlesztő Kft. külső szakértőjeként a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Családi és Szociális Szolgáltatások Főosztálya megbízásából.

2007: HEFOP 2.2.2 Központi program trénere és tananyagfejlesztője. Progress Consult Kft. megbízása.

2007: Kisfalvak a 2010 Pécs EKF programban - projektvezetés. A Baranya Megyei Falugondnoki Egyesület megbízásából.

2006: A Civil Társadalom Fejlődéséért Alapítvány külső trénere - a „Strukturális alapokra felkészítő tréning civil szervezetek számára" című tréningsorozatban

2006: Részvétel a Baranya Megyei Falugondnokok Egyesületének terepgyakorlatában - terepkoordinátor

2005: Tutori tevékenység a Romaversitas Programban

2005 -2006: Demokrácia és civil tréning tematikájának kidolgozása és vezetése Baranya megyei középiskolák diákjai számára a Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával.

2000-2001:"Helyi cselekvési program" Közösségfejlesztők Egyesülete, Autonómia Alapítvány, és az Ökotárs Alapítvány közös programjának dél- dunántúli koordinátora.

Publikációk:

Könyvek, könyvfejezetek, tanulmányok

Szakcikkek

Recenziók

Lektorálások

Konferencia-előadások

Könyvbemutatók

Megjelenés alatt álló publikációk

Egy aprófalvas dél-dunántúli kistérség lehetőségei és zsákutcái: Esettanulmány / Farkas Éva, Tóth Gyögyvér. In: Gyorsjelentés a szegényedésről / szerk. Bass László, Ferge Zsuzsa, Márton Izabella. - Bp.: Szociális Szakmai Szövetség, 2003. - 59-65. p.

Települési gyermek és ifjúsági önkormányzatok tábora. Összefoglaló. Balatongyörök, 1996. augusztus 17-22. Szerk. Boldoczki Éva, Farkas Éva. Kiadja a Települési Gyermekönkormányzatokat Segítők Egyesülete 1996-ban, Budapesten. 46 p.

Konferencia előadások:

2001:"Fókuszban a keleti városrész!" - szakmai konferencia. Előadás: "Az alulról vezérelt településfejlesztés szerepe a települések fejlődésében"

Oktatott tárgyak jegyzéke (CooSpace)

utoljára frissítve: 2012. március 15. 07:46:29