PTE

Fiatal alkotók pályázata és téli tárlata

szerzõ: IGYK | 2015. október 08. 08:11:26

Sárospataki Képtár pályázatot hirdet képzőművészettel aktívan foglalkozó, Sárospatakhoz bármilyen módon kötődő vagy Sárospatakon élő, tanuló fiatalok számára.

A pályázat célja: új képzőművészeti, vagy fotóművészeti alkotások létrehozása.

A pályázók köre: minden Sárospatakon élő vagy tanuló, bármilyen módon ide kötődő 14 és 22 év közötti fiatal.

Pályázni lehet a következő képzőművészeti alkotásokkal:

1. Hagyományos képzőművészeti (festészet, szobrászat, grafika) technikával készült művek.

A pályázó minimum 1 db, maximum 4 db-ból álló kollekcióval pályázhatnak, mely a következő technikákkal készülhetnek:

2. Fotóművészeti alkotások

3. Egyéb képzőművészeti alkotás

Minden pályázó köteles a beadott munkához rövid, minimum 4000 karakteres (egy gépelt oldal) esszé jellegű írástmellékelni, amelyben röviden jellemzik Sárospatakhoz való kötődésük tartalmát.

A pályamunkákat személyesen vagy megbízottak útján - kiállításra alkalmas állapotban - a Sárospataki Képtárba kell leadni legkésőbb 2015. november 16-a 16 óráig. A későn érkező, vagy hiányosan (pl. a kiírtnál kevesebb számú alkotás, vagy rövidebb esszé hiánya, stb.) beérkező pályázatokat nem fogadjuk el.

beadott munkák mindegyikén vagy munkákhoz kapcsolódóan tüntessék fel: az alkotó nevét, életkorát, elérhetőségét (lakcím, telefon, e-mail cím), az alkotás címét, technikáját, méretét, a készítés idejét (év).

Elbírálás: A pályázatokat sárospataki művészekből álló zsűri bírálja el.
A zsűri tagjai: feLugossy László,Molnár Irén, Stark István.

Díjak: első díj: 70.000 Ft, második díj: 50.000 Ft, harmadik díj: 30.000 Ft.

A beadott munkákból, a zsűri válogatása alapján a Képtár 2015. december 3-ától kezdődően kiállítást rendez az Új Bástya Rendezvénycentrumban.

A zsűri fenntartja a jogot, hogy a meghirdetettnél több, vagy kevesebb díjat adjon ki.

Részletes információ: Sárospataki Képtár, 3950 Sárospatak, Szent Erzsébet út 14.
telefon: 06-20-626-5102, e-mail cím: info@patakikeptar.hu