Erasmus beszámoló Heilbronn

szerzõ: IGYK | 2014. április 30. 20:26:25

Az Erasmus + oktatói mobilitás keretében 2014. április 10-16. között kerestük fel egyik németországi partnerintézményünket, a heilbronni főiskolát.

A Hochschule Heilbronn Baden-Württemberg tartomány egyik jelentős műszaki és gazdasági mérnököket képző intézménye, ahol a Nemzetközi Üzleti Tanulmányok Intézete szállodai és vendéglátóipari menedzsment, turizmus menedzsment és borászat alapszakon valamint nemzetközi üzleti és interkulturális menedzsment és nemzetközi turizmus menedzsment mesterszakon kínál képzéseket.

Képgaléria

Angol és német nyelven tartottunk előadásokat Magyarország borvidékeiről, a Balaton régióról, rendezvényturizmusról, világörökségi helyszínekről, Hévíz szerepéről a gyógyturizmusban és az országimázsban, a hungarikumokról, és a magyar gasztronómiáról.

Meglepően keveset tudnak a német hallgatók Magyarországról, az ország turisztikai attrakcióiról. Budapest, Balaton, puszta és gulyás. Igyekeztünk ezt a Magyarország képet színesíteni és kedvet ébreszteni a német hallgatókban egy magyarországi tanulmányi kiránduláshoz, tapasztalatcseréhez. Különösen a borturizmus területén látunk erre lehetőséget. A hallgatók érdeklődéssel vettek részt az előadásokon, meglepően sokat kérdeztek és jegyzeteltek. Az oktatók igyekeztek előadásainkat szervesen beépíteni tanmenetükbe, következő óráikon vissza fognak térni az elhangzottakra.

Megbeszéléseket folytattunk arról is, hogy a borászati menedzsment képzés hallgatói ellátogassanak egy bemutatkozó előadással Karunk Boregyetemi rendezvényére is és bemutassák a Heilbronn környéki borokat.

Utunk során felkerestünk több ausztriai és németországi világörökségi helyszínt is. Jártunk Wachauban és Melkben, ellátogattunk a híres Loisium élményborászatba, Németországban pedig Würzburg, Bamberg és Nürnberg városát valamint a Bodeni-tó látnivalóit kerestük fel.

Mind oktatási, mind nyelvi szempontból hasznos volt ez a látogatás, s reméljük, hallgatóink közül is többen jelentkeznek majd a jövőben Erasmus képzésre a heilbronni főiskolára.

Dr. Horváth Zoltán

Dr. Oroszi Viktor György