Közösségi szociális munka gyakorlat ERASMUS ösztöndíjjal Szlovákiában

szerzõ: IGYFK | 2008. január 21. 09:07:00

A 2007-2008-as tanév őszi félévben a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Főiskolai karáról ERASMUS ösztöndíjjal Szlovákiában, Nyitrán töltött el 3 hónapot négy harmadéves Szociális munkás hallgató:

Bajai Györgyi
Dombai Ilona
Kovács Annamária
Schmidt Róbert

Ebben a szemeszterben nem tudtak résztvenni csoporttársaikkal a közösségi szociális munka gyakorlatán, így a szomszédos országban teljesítették a kurzust.
Egy Nyitrához közeli településen Klasovon, azaz Kalászon levő Fogyatékos Gyermekek Otthonában fogadták őket:
,, Közeledett a karácsony, így programunk is az ünnepekre felkészülést és arra ráhangolódást célozta.
November 23-án délelőtt került sor a ,,Karácsonyi játszóház” megrendezésére.
Nagy izgalommal, szeretettel fogadtak minket. A kölcsönös bemutatkozás után nekifogtunk a díszek elkészítésének. Szlovák karácsonyi dalokat hallgatva járt a színespapír, olló, ragasztó, sablonoskönyv kézről kézre. Egy tolmács segítségével tudtunk kommunikálni a gyerekekkel. Mi is megismertük az ő történetüket, életük fontosabb eseményeit. A faliújságon gyorsan szaporodtak a rajzok, díszek, mígnem teljesen betöltötték a rendelkezésre álló teret. Ezután táncoltak és énekeltek nekünk.
A program zárásaként mikuláscsomagot ajándékoztunk a gyerekeknek, amit nagy örömmel vettek át.”
A gyakorlat eredményes és tanulságos volt, rendkívül sok élménnyel záródott mind a hallgatók és a gyerekek részéről egyaránt. Kommunikáció…? A nyelvi nehézségek sem akadályozhatják meg a segítő szándékot.