117 új Információs Társadalmi Tanácsadó

szerzõ: IGYFK | 2008. január 14. 09:00:00

117 új Információs Társadalmi Tanácsadó Szekszárdon, az Illyés Gyula Főiskolán

A Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Főiskolai Kar Szociális Munka és Szociálpolitikai Intézet szervezésében 2006 óta harmadízben megrendezett Információs Társadalmi Tanácsadó képzésen 117 hallgató tett sikeres on-line elméleti vizsgát 2007. december 19-én. A digitális írásbeliség alapjainak elsajátítását elősegítő képzés gyakorlati vizsgával zárult, melyet a hallgatók egy csoportja a Főiskola keretein belül 2008. január 11-én és 12-én sikeresen teljesített az eÜgyintézés és eSzolgáltatások problémakörét felvető színvonalas előadások megtartásával. A hallgatók számára lehetőség nyílik január folyamán külső terephelyeken, így könyvtárakban, eMagyarország pontokon, művelődési házakban, egyénileg szervezett lakossági képzések keretében teljesíteni a vizsgakötelezettségeket. Előadásaik elsődleges célja a digitális írástudatlanság leküzdése, az eÜgyintézés és az eSzolgáltatások használatának elősegítése és népszerűsítése az információs társadalom szempontjából hátrányos helyzetű emberek számára.
A sikeres vizsgát tett hallgatók az akkreditált végzettséget biztosító képzésről tanúsítványt kapnak.