Szekszárdi borász bora lett a PTE vörösbora

szerzõ: IGYK | 2015. október 08. 08:10:23

A Pécsi Tudományegyetem 2000 óta szervezi meg „Az egyetem bora" versenyt a Dél-Dunántúl borvidékein. Az idei versenyen a címet a Batthyány Pince 2014-as évjáratú Pécsi cuvée fehérbora, valamint az Eszterbauer Kft. 2012-es Tüke szekszárdi bikavér vörösbora nyerte. A pincészetek felé elvárás, hogy a benevezett borok ne legyenek drágák, az intézmény nagy tételben tudjon vásárolni belőlük.

A két győztes bort a pécsi, szekszárdi, tolnai és villányi borvidék 14 pincészetének 22 mintájából választotta ki egy szakmai és egy társadalmi zsűri.

Az egyetemhez így kerülő győztes borok palackjait egyedi címkékkel látják el, hogy ajándékul szolgáljanak az intézmény partnereinek, vendégeinek.

Forrás: http://www.boraszportal.hu/froccs/kivalasztottak-a-pecsi-tudomanyegyetem-borat-1710