Harmadik tanévét indította a PTE KPVK kecskeméti képzési központja

szerzõ: IGYK | 2015. október 08. 08:09:45

Október 5-én egyetemi előadásokkal és konzultációkkal elindult a harmadik tanév a Kecskeméti Regionális Felnőttképzési Központban. A központ feladata az egyetemi képzések szervezése mellett a térségi felnőttképzés és az ennek keretében végzett oktatási, szakértői, szaktanácsadási, kutatási munka hatékonyabb összehangolása, a regionális felnőttképzési intézmények, szervezetek, vállalkozások hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerének erősítése. Emellett több tehetséggondozási és tudománynépszerűsítő programot is indítottak az elmúlt egy évben. Ezek közé tartozik a népszerű nyugdíjas nyitott egyetem, a Harmadik Kor Egyeteme is.

Az inkubátorházban működő központ lehetőséget kínál arra, hogy a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképzési és Vidékfejlesztési Karánaklevelező mesterképzési szakokra felvételt nyert hallgatói Kecskeméten is bekapcsolódhassanak az egyetemi képzésekbe. A központ hétfői sajtótájékoztatóján Dr. Horváth Béla, a PTE KPVK dékánja elmondta: címzetes egyetemi docensnek nevezték ki Mák Kornél kecskeméti alpolgármestert, aki az erről szóló oklevelet át is vehette.

Forrás: Petőfi Népe - 2015. október 07.

Bővebben a Központról és képzéseiről: