Felújított szabadtéri játékot adtak át a KPVK szekszárdi parkjában

szerzõ: IGYK | 2015. szeptember 21. 07:59:50

Szabadtéri műalkotás felújítás utáni átadására kerül sor 2015. szeptember 17-én 14 órakor a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Rákóczi utcai parkjában.

A Pécsi Tudományegyetem szekszárdi karának művésztanárai évtizedek óta színvonalas alkotásokkal gazdagítják a várost, a megyét. Farkas Pál szobrászművész, a kar egykori művésztanáratervei alapján, városi összefogással, az akkori tanítójelöltek közreműködésével készült el az a szabadtéri játék, amelynek felújítás utáni újraavatására most kerül sor, ezzel is megőrizve értékeinket.

A szabadtéri gyermekjátéknak készült szobrot 1984 szeptemberében a gyerekek boldogan vették birtokba. A szekszárdiak közül sokan emlékezhetnek arra, milyen sok boldog órát töltöttek az izgalmas „bujkáló" belsejében gyerekként, vagy vigyázták önfeledten játszó gyermekeiket szülőként, nagyszülőként.

A használatban és az évtizedek időjárási viszontagságaiban elöregedett szabadtéri játék felújításának története szép példája az Alma materhez való kötődésnek és a közösségi összefogás erejének:

Battyányi József a Pécsi Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola szaktanára, aki pedagógusi elhivatottságból néhány éve tanító szakon végzett karunkon. Nagyon megragadta őt a képzés emberközpontúsága és a honlapon keresztül a mai napig figyelemmel kíséri az intézmény életét, programjait. Így találkozott a felhívással, hogy a Kar fel szeretné újítani a sérült, balesetveszélyessé vált térplasztikát. Battyányi tanár úr a szakközépiskola rekonstrukciós festő, azaz „műemlékes" osztályának osztályfőnökeként az ügy mellé állt, Miavecz István, a TRILAK Kft. ügyvezetője személyében támogató partnerre talált és osztályával a napokban felújították a műtárgyat. Megkutatták és megerősítették a régi alapokat, kijavították az omladozó, vasalatig lekopott rétegeket, majd alapozás után speciális, öntisztuló bevonattal látták el. Segítségükkel a 80-as, 90-es évek kedvelt városi gyermekjátéka elbontás helyett teljesen felújítva, új életre kelt. A legnagyobb elismerés számukra, hogy akiknek készült máris visszataláltak hozzá, a gyerekek már játszanak benne.

A felújításban részt vevő partnerek a jövőben szeretnék még szorosabbra fűzni az együttműködést a Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karral és további közös projektek megvalósítását tervezik.