Diplomaátadó ünnepség

szerzõ: IGYK | 2015. június 29. 21:33:01

Több, mint száz hallgató vette át felsőfokú végzettségét igazoló okmányait a PTE Illyés Gyula Kar június 27-én megtartott Diplomaátadó Ünnepségén.

Az eseményt a THZ együttes tagjainak megindító előadása nyitotta, amellyel a többi frissen végzett hallgatótárs között a zenekar hat most végzett, alapító tagjától is elköszöntek.

Az Intézmény mesterképzésén (turizmus menedzsment), alapképzésein (csecsemő- és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, óvodapedagógus-német nemzetiségi szakirány, tanító, tanító-német nemzetiségi szakirány, környezetkultúra, kommunikáció és médiatudomány, szociális munka és turizmus-vendéglátás), szakirányú továbbképzésein (borturizmus-borgasztronómia, óvodai-iskolai gyógytestnevelés) és felsőoktatási szakképzésein (csecsemő- és kisgyermeknevelő, kommunikáció és média-moderátor, turizmus-vendéglátás-turizmus, szociális és ifjúsági munka-ifjúságsegítő) a 2014-2015. tanév tavaszi szemeszterében végzett hallgatókat és hozzátartozóikat Dr. Ugodi Andrea, a Tolna Megyei Kormányhivatal igazgatója, Dr. Berke Gyula egyetemi docens, a PTE oktatási rektorhelyettese és Dr. Horváth Béla egyetemi tanár, az Illyés Gyula Kar dékánja köszöntötte, majd a legkiválóbbak elismerése következett.

Képgaléria

A Bezerédj Amália Emlékérem és Emléklap kari kitüntetést kapott kiemelkedő tanulmányi, kulturális és közösségi-közéleti tevékenysége és példamutató emberi magatartása elismeréseként Nagy Mónika tanító és Bocz Gabriella környezetkultúra szakon végzett hallgatók. A díj bronzplakettje Adorjáni Endre szobrászművész alkotása.

Kiemelkedő tanulmányi eredményükért, kimagasló közösségi munkájukért jutalomban részesültek: Kárász Tamara német nemzetiségi óvodapedagógus szakos, Ignácz Bernadett óvodapedagógus szakos, Rudolf Diána tanító szakos, Szakálos Sziringa és Sziegl Nóra környezetkultúra szakos, Kovács Boglárka Dóra turizmus-menedzsment mesterképzési szakos, Rácz Ramóna kommunikáció-médiatudomány szakos, Kiss Béla szociális- és ifjúsági munka-ifjúságsegítő felsőoktatási szakképzési szakos hallgatók.

Jó tanulmányi eredményeik mellett végzett, kiemelkedően aktív közösségi és kulturális alkotó tevékenységükért jutalomban részesültek a THZ végzősei: Ömböli Péter, Drágán Kinga, Heim Kitti és Szily Béla Gábor tanító szakos, illetve Dimén Evelin csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszakos és Klopcsik Jennifer csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőfokú szakképzési szakos hallgatók, valamint Kazinczy Viktória Renáta tanító szakon végzett hallgató, az IGYK Színjátszókör alapítója, eddigi vezetője.

Az ünnepségen köszöntöttük a tanév során szakmai elismerésben részesült, illetve tudományos fokozatot szerzett munkatársakat is.

Az áprilisban megszerzett, habilitált doktori címhez Dr. habil Boronkai Dóra oktatónak, a „2013-2014. Év Kiemelkedő Publikációja Díj" odaítéléséhez Dr. habil Klein Ágnes oktatónak, a Pedagógusnap alkalmából kapott rektori dicsérethez Szabó Ernő János tanulmányi hivatalvezetőnek, a XX. Országos Anyanyelvi Tanítási Versenyen III. helyezést elért Nagy Mónika felkészítéséhez Rózsa Gabriella szakvezető tanítónak, Antus Györgyné iskolaigazgatónak és Tancz Tünde szakmetodológus oktatónak gratulált az egyetemi kar közössége.

Nyugdíjba vonulása alkalmából, a Karért, a közösségért végzett több mint két évtizedes munkáját megköszönve, a Kar vezetése és munkatársai a diplomaátadó ünnepségen köszöntötték Tóthné Lázár Noémi zenetanárt is.

Az elismerések után a hallgatók okleveleinek átadása, a végzettek fogadalomtétele és a Kar zászlajának hagyományos felszalagozása következett. Örömünkre szolgált, hogy ebben az évben Kárász Tamara német nemzetiségi óvodapedagógus szakos hallgatónak adhattunk át kitüntetéses diplomát.

Az Illyés Gyula Karon is hagyomány, hogy a Diplomaátadó Ünnepségen köszöntik az 50, 60, 65, 70 és 75 éve végzett pedagógusokat, akik egy életet töltöttek a pedagógusi pályán. Ez alkalommal tizenöten vették át jubileumi diplomájukat intézményünkben.

A Pécsi Tudományegyetem gyémánt fokozatú díszoklevelét vették át a hőgyészi Állami Óvónőképzőben 1955-ben szerezett óvónői oklevelük 60 éves jubileumán: Fábián Andrásné Bíró Terézia,Gaál Jánosné Neigitler Irén, Jagicza Sándorné Hellinger Klára, Kenesei Istvánné Appelshoffer Terézia, Kern Ferencné Halász Erzsébet, Reich Istvánné Kovács Erzsébet, Renkecz Józsefné Hargitai Katalin, Takács Kálmánné Müller Jolán, Trautmann Henrikné Hajcsár Klára, Varga Béláné Galambos Magdolna Valéria és Varga Péterné Németh Terézia.

A Pécsi Tudományegyetem vas fokozatú díszoklevelét vette át a Pápai Állami Tanítóképző Intézetben 1950-ben szerezett népiskolai tanító oklevele 65 éves jubileumán Dr. Szenczi László.

A Kecskeméti Főiskola arany fokozatú díszoklevelét vette át a Kecskeméti Óvónőképző Intézetben 1965-ben szerezett óvónői oklevele 50 éves jubileumán Antal Margit, Kalauz Gyuláné Sashalmi Anikó és Pesti Jánosné Varga Irén.

Valamennyi végzett hallgatónknak, a jutalmazott kiválóaknak, tudományos, illetve szakmai elismerést szerzett oktatóinknak és az életpálya megbecsülésében részesült jubilálóknak szeretettel és tisztelettel gratulálunk!

A PTE Illyés Gyula Kar köszönetet mond a diplomaátadó műsorában fellépett Angyal Karola I. évfolyamos tanító szakos, Aranyos Katalin III. évfolyamos tanító szakos, Blum Zsanett III. évfolyamos, tanító szakos, Bozsó Bernarda II. évfolyamos, tanító szakos, Csibi János I. évfolyamos tanító szakos, Heil Ákos II. évfolyamos, tanító szakos, Horváth Beáta II. évfolyamos tanító szakos, Juhász Bence II. évfolyamos, moderátor szakos, Kovács Bernadett I. évfolyamos csecsemő- és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzési szakos, Kovács Katalin I. évfolyamos tanító szakos és Morvai Anikó I. évfolyamos óvodapedagógus szakos hallgatóknak és az őket felkészítő Tancz Tünde, oktatónak, a THZ művészeti vezetőjének, valamint az ünnepség lebonyolításában közreműködött munkatársainak.