Erasmus beszámoló

szerzõ: IGYK | 2014. február 28. 13:20:39

Az Erasmus ösztöndíj nagy lehetőség mindazoknak, akik világot látnának, vagy idegen nyelvet tanulnának. IV. évfolyamos tanító szakos hallgatóként a Lipcsei Egyetem Neveléstudományi Karán tölthettem egy félévet Erasmus programmal. Azért esett a választásom Németországra, mert nagyon szeretem a német nyelvet, a Tolnai Német Nemzetiségi Baráti Kör kórusában is éneklek, egykor magam is vezettem.

Kint tartózkodásom alatt eleinte nem volt könnyű a boldogulás, de napról napra gördülékenyebben ment a német nyelv. Ebben segített az is, hogy egy olyan lakást tudtam bérelni, ahol három német hallgatóval lakhattam együtt.

A Lipcsei Egyetem hallgatóiból álló csoport nagyon sok kirándulást szervezett külföldi diákok számára. Így eljuthattam Potsdamba, Drezdába, Weimarba, Quedlinburgba, Sächsische Sweiz Nemzeti Parkba és két napot töltöttem Berlinben is. Ezen kívül rengeteg programot szerveztek a városon belül is.

Szakmai tapasztalattal is bővültem, hiszen lehetőségem nyílt egy ottani általános iskola oktatását megfigyelni, részt venni benne. Az egyetemen mindenki közvetlen volt velem, segítőkész és előzékeny.

A hallgatók által megszervezett kirándulások során megismerkedtem sok külföldi diákkal, akikkel kialakult egy kis csoportunk is. Lengyel, orosz, cseh, francia diákok alkotják velem együtt. Velük főztünk, kirándultunk, szórakoztunk együtt és természetesen a német volt a közös nyelv.

Ezt a félévet soha nem fogom elfelejteni, rengetek pozitív tapasztalatot szereztem. Aki még nem biztos abban, hogy kimenjen-e külföldre Erasmus ösztöndíjjal, csak azt tudom mondani, hogy tegye! Ha jó idegen nyelvi képességei vannak, könnyű dolga lesz, ha nem biztos a nyelvben, akkor pedig nagyon sokat fejlődhet. Egy ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztani!

Bráz Máté Milán