Illatos fajták: divat vagy siker záloga? - Mi a Duna Borrégió jövője?

szerzõ: IGYK | 2014. január 28. 12:31:46

Januári programunkon megkaptuk a választ a címben rejlő kérdésekre. Az Alföldi, vagy ha jobban tetszik Duna Borrégió két borvidékéről, a Hajós-Bajairól és a Kunságiról kóstolhattunk borokat Frittmann János és Koch Csaba jóvoltából, az idei első szekszárdi BorKultúra SzabadEgyetemen, amit a hagyományokhoz híven Dr. Horváth Béla, a PTE Illyés Gyula Kar dékánja nyitott meg. Csupa friss, üde fehér váltotta egymást a poharainkban. 2013-as cserszegi fűszeres és sauvignon blanc Frittmanntól, Irsai Olivér és újabb cserszegi fűszeres Koch Csabától. Illatos, ropogós, eleven mindegyik, szép savakkal, ami a siker egyik biztos záloga.

Képgaléria

Ugyanezt mondhatjuk el a fehéreket követő rosékról is. Frittmann János 2007-ben az "Év Bortermelője" lett, 2012-ben arany- és ezüstérmet hozott el a cannes-i Rozé Világbajnokságról, és ezüsttel tért haza a londoni International Wine Challenge-ről. Koch Csaba borászata, ahol 13 generáció óta folyik a borkésztés tájborok, minőségi és prémium, valamint jég- és desszertborok formájában remek marketing munkát folytat a Duna Borrégió érdekében is ami egyértelműen megalapozza a régió jövőjét.

Ezen az estén nem csak a fehérborok és rosék jeleskedtek, Kadarkák is bemutatkoztak, nem kis meglepetéssel. Két vonalat képviseltek: egy könnyedebb stílust Frittmann Jánostól és egy testesebb, fűszeresebb ízvilágot Koch Csabától. Szép zárása volt a rendezvénynek!