Remekül szerepeltek a vizsgázók a Szekszárdi Borkultúra SzabadEgyetem gyakorlati vizsgáján

szerzõ: IGYK | 2013. szeptember 20. 12:44:33

2013. szeptember 17-én vizsgáztak azok a borbarátok a PTE Illyés Gyula Karán, akik a BorEgyetem rendezvényein legalább 15 alkalommal részt vettek. Előzetesen egy 20 kérdésből álló tesztet kellett megoldaniuk a lelkes borértőknek, amit 90-100%-os teljesítménnyel abszolvált mindenki.

Ezt követte a gyakorlati vizsga, mely egy 5 fős vizsgabizottság - Dr. Horváth Béla, Heimann Zoltán, Módos Ernő, Vida Péter, Vas Gáborné Guld Zsuzsanna - előtt zajlott. Két pohár bort kaptak a boregyetemisták, melyekről beszélniük kellett illat, íz, megjelenés, összbenyomás és fajta meghatározás szempontok szerint. A poharakba egészséges és hibás, beteg borok kerültek. Az egészséges tételek között Kadarka, Kékfrankos és egy Cabernet Sauvignon-Cabernet Franc Cuvée szerepelt a Ferger - Módos Borászattól; a hibás, beteg borok közül az illós, penészes, kénhiányos, egeres, brettes, muskátliízű és túlkénezett jegyeket kellett felismerniük a vizsgázóknak. Módos Ernő kiemelte, hogy szakmailag hibátlanul és kellő felkészültséggel elemezték a borokat a vizsgadrukkos egyetemisták, ezúton gratulálunk nekik!