A Szekszárdi Borkultúra Szabadegyetem pécsi rendezvénye

szerzõ: IGYK | 2013. május 15. 12:47:19

A PTE Illyés Gyula Kar Borkultúra Szabadegyeteme, amely Szekszárdon már nagy népszerűségnek örvend, 2013. május 7-én első ízben mutatkozott be Pécsett, a Pécsi Tudományegyetem székhelyén. A borok királyai címmel az egyetem Állam- és Jogtudományi Karán megtartott különleges program során a Pannon Borrégió legnevesebb borászainak borait kóstolhatták a vendégek. Az eseményen a rektori vezetés és a Pécsi Tudományegyetem karai is képviseltették magukat.

Képgaléria

A nagy sikerű rendezvényt Dr. Horváth Béla az Illyés Gyula Kar dékánja nyitotta meg. Az est folyamán Dr. Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora, Dr. Horváth Béla, a PTE Illyés Gyula Kar dékánja és a Pannon Borrégió négy borvidékének elnökei - Bock József (Villányi Borvidék), Heimann Zoltán, (Szekszárdi Borvidék), Schmidt Győző (Tolnai Borvidék), Hárs Tibor (Pécsi Borvidék) ünnepélyes keretek között szándéknyilatkozatot írtak alá, amely kifejezi együttműködési készségüket a régió borkultúrájának fejlesztésére, valamint a Pécsi Tudományegyetemen indítandó szőlész-borász mérnökképzés támogatására.

A sikeres program házigazdája Győrffy Zoltán, a Pécsi Borozó főszerkesztője volt, aki az alábbi borokat konferálta,kóstolási sorrendben:

1. Schmidt Győző: Chardonnay 2012.
  2. Schmidt Győző: Tolnai Chardonnay Barrique 2011.
  3. Vida Péter: Öreg tőkék Kadarkája 2011.
  4. Vesztergombi Ferenc: Csaba Cuvée 2011.
  5. Sauska Pincészet: Syrah 2009.
  6. Takler Ferenc: Görögszói Kékfrankos 2009.
  7. Heimann Családi Birtok: Szekszárdi Birtokbor 2009.
  8. Eszterbauer János: Mesterünk Cabernet Franc-Merlot Cuvée 2009.
  9. Tiffán Ede: Lucia Cuvée 2009.
  10. Vylyan Pincészet: Cabernet Franc 2008.
  11. Gere Attila: Cabernet Franc Selection 2008.
  12. Bock József: Capella 2008.
  13. Hárs Tibor: Cirfandli 2011. (Késői szüret)

Köszönet a rendezvény lebonyolításáért Dr. Horváth Zoltánnak,a PTE IGYK Gazdaságtudományi Intézet (GTI) oktatójának, Nagy Miklós másodéves vendéglátó szakmenedzser szakos hallgatónak, a GTI intézeti demonstrátorának, valamint a Turizmus - Vendéglátás BA; Vendéglátó szakmenedzser és Idegenforgalmi szakmenedzser szakos hallgatóknak.